Oferta

ENDERMOLOGIA, ENDERMOLIFT™ LPG

LAUREN INSTYTUT KOSMETOLOGII I LASEROTERAPII

Toksyna botulinowa to naturalnie występujące białko bakteryjne. Jest silną substancją porażającą m.in. nerwy odpowiedzialne za napięcie mięśni. Tę właściwość wykorzystano w wielu dziedzinach, takich jak neurologia okulistyka oraz medycyna estetyczna. Toksyna botulinowa jest neurotoksyną wytwarzaną przez pałeczkę beztlenową Clostridium botulinum . Znanych jest 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A-G. Za zatrucia u ludzi odpowiedzialne są typy A,B,E, dochodzi do nich po spożyciu źle przygotowanych i zakonserwowanych przetworów rybnych i mięsnych.

Toksyna stosowana w medycynie jest sterylnym, odpowiednio przygotowanym, biotechnologicznym preparatem, który jest zarejestrowany jako lek. Zastosowanie jej w odpowiednich dawkach zgodnie ze wskazaniami jest bezpieczne dla zdrowia i życia.

Marszczenie brwi, uśmiech, mrużenie oczu są efektem skurczu mięśni twarzy. Powstają wtedy fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie takie jak „kurze łapki”, zmarszczki czołowe lub międzybrwiowe. Z czasem te dynamiczne zmarszczki i linie pogłębiają się i pozostają na stałe. Leczenie toksyną botulinową może skutecznie wygładzić linie mimiki twarzy i przywrócić jej młodość i świeżość.

JAK DZIAŁA TOKSYNA?

Wyraz twarzy jest wypadkową działania bodźców wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy. Zapobiega skurczowi tych mięśni a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu skóry znajdującej się nad nimi. Przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo-mięśniowych następuje po około 4-6 miesiącach. Toksyna działa jedynie w mięśniach, do których została wstrzyknięta, pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

NA CZYM POLEGA LECZENIE?

Preparat zawierający toksynę jest wstrzykiwany za pomocą jednorazowej strzykawki i bardzo cienkiej igły, pod skórę, do mięśni poddawanych zabiegowi w celu zredukowania zmarszczek, umożliwiając rozluźnienie mięśni. Inne funkcje nerwowe -takie jak wrażliwość skóry na dotyk- nie ulegają zmianie. Ból związany ze wstrzyknięciami jest minimalny.Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność.

Jak długo utrzymuje się efekt działania botuliny?

Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej widoczne są po 2-3 dniach od wykonania zabiegu. Efekt zastrzyków zawsze jest okresowy, utrzymuje się około 4-6 miesięcy, czasem dłużej. Termin kolejnego zabiegu ustala się w oparciu o czas utrzymywania się efektów poprzedniego zabiegu, indywidualnie dla każdego pacjenta. Nie należy przeprowadzać kolejnych zabiegów częściej niż co 3 miesiące.

KWAS HIALURYNOWY

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu.Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność do pochłaniania i wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie skóry. Zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie właściwej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, dzięki czemu istnieje znikome ryzyko alergii.

Jakie zmarszczki leczymy kwasem hialuronowym?

  • Bruzdy nosowo-wargowe
  • Bruzdy marionetkowe
  • Zmarszczki okolicy oczu
  • Zmarszczki między brwiowe
  • Opadnięte kąciki ust
  • Modelowanie owalu twarzy
  • Zmarszczki gładzizny
  • Nos
  • Zmarszczki palacza
  • Zmarszczki śmiechowe

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu pod skórę wypełnia zmarszczkę , dając bardzo naturalne efekty.

Efekty zabiegu

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, nie są to jednak zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 8-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji do dwutlenku węgla i wody, ulegając całkowitemu wchłonięciu.

Zabieg należy powtórzyć. Można to uznać z jednej strony za wadę, ale z drugiej za zaletę, gdyż dzięki temu są to zabiegi bezpieczne, dające gwarancję nie wywoływania trwałej zmiany w wyglądzie twarzy.

Zmarszczki nie są jedynym elementem powodującym, że nasza twarz wygląda staro. Volumetryczny lifting twarzy przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, których twarz utraciła młodzieńczy wygląd, a skóra twarzy napięcie. Dzięki przywróceniu utraconej podpory dla tkanek miękkich twarzy powraca napięcie skóry twarzy, unosi dolne części policzków, uwydatnia górne części policzków, poprawia zarys i kontur twarzy.

ZABIEG

Preparat jest wstrzykiwany igłą głęboko ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach, takich jak żuchwa lub podbródek, muszą sięgać kości. W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodna konsystencję, identyczną z tkankami pacjenta, jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, wykonujemy dodatkowo delikatny masaż.

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się przez około 12-18 miesięcy.

Mezobotox nazywany również zabiegiem botox-lift to procedura terapeutyczna, która stanowi połączenie dwóch znanych zabiegów – mezoterapii igłowej (rewitalizacja skóry) i usuwania zmarszczek (toksyna botulinowa). Jest to najnowsza metoda odmładzania twarzy, stosowana przez lekarzy medycyny estetycznej. Zabieg polega na bardzo płytkich mikroiniekcjach, bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z kwasem hialuronowym lub koktajlem zawierającym odpowiednio dobrane dawki witamin, mikroelementów, aminokwasów.

Ostrzykiwane są duże powierzchnie skóry, np. policzki, strefy wokół ust, czoło, szyja, dekolt. Wielopunktowe wstrzykiwanie rozcieńczoną toksyną botulinową, w mniejszej dawce niż tradycyjna, daje możliwość uzyskania równomiernego rozłożenia preparatu, a tym samym efekt jednolitego wygładzenia powierzchni poddawanego zabiegowi. Natomiast zastosowanie kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów przyczynia się do nawilżenia, odżywienia i rewitalizacji (odbudowy) skóry na danym obszarze.

Mezobotox to zabieg mający na celu zarówno rewitalizację (odbudowę) skóry, jak i delikatne usunięcie jej defektów. Ma zadanie zmniejszyć drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawić ogólny wygląd skóry poprzez lekkie podniesienie i ukształtowanie brwi, zmiękczenie fałdu między nosem a ustami, usunięcie wgłębienia na podbródku, oraz delikatnie zmniejszenie fałd szyi oraz dekoltu. Mezobotox jest także idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą mieć młodszą, bardziej gładką skórę, jednak bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.

EFEKTY PO ZABIEGU:

Efekt wygładzenia i poprawy napięcia (po jednym zabiegu) pojawia się po tygodniu i utrzymuje przez około pół roku. Określenie dokładnego czasu utrzymywania się efektów zabiegu nie jest możliwe, gdyż wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu oraz trybu życia.

Kiedy skóra traci swoją sprężystość, a zmarszczki zaczynają wracać do swojego naturalnego stanu zabieg można powtórzyć. Należy jednak podkreślić, że pomimo ustania działania toksyny botulinowej skóra wygląda lepiej (pomimo upływu czasu) niż przed zabiegiem. Jest to zasługa mezoterapii i zastosowanego koktajlu, który rewitalizuje (odbudowuje) skórę.

Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, makijażu, ciężkiego wysiłku fizycznego, a także nie kłaść się przez minimum cztery godziny po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać wycierania lub masowania miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.

WYPELNIENIE USIECIOWANYM KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnym składnikiem naszego organizmu – składnikiem płynu tkankowego. Jego bardzo istotną cechą jest spektakularne przyłączanie do swojej cząsteczki ogromnej ilości wody – tysiące cząstek wody są „utrzymywane” w skórze przez pojedynczą cząsteczkę kwasu hialuronowego. Cząsteczki tegoż kwasu, dzięki temu, że przeplatają się i krzyżują wzajemnie tworzą macierz o dużej elastyczności i lepkości, co nadaje skórze spójność i elastyczność. Kwas hialuronowy wraz z kolagenem, elastyną i proteoglikanami jest odpowiedzialny za fizyczny wygląd twarzy.
Ilość HA w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, co prowadzi do gorszego jej uwodnienia, wiotkości, spadku jej jędrności, czego konsekwencją jest powstawania zmarszczek. HA ma olbrzymią cząsteczkę, która praktycznie nie jest w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową, podany doustnie ulega w przewodzie pokarmowym rozkładowi, dlatego jedyną możliwością (poza endogenną jego produkcją) są iniekcje z HA. Jest to najczęściej stosowana i najbezpieczniejsza metoda wypełniania zmarszczek.

WSKAZANIA:

  • wypełnianie zmarszczek
  • okolice oka
  • dolina łez
  • okolice górnej wargi
  • lwia zmarszczka”
  • kontur ust
  • nadanie objętości ust
  • wygładzenie zmarszczek wokół ust
  • nawilżenie czerwieni wargowej
  • korekta zewnętrznej powierzchni dłoni
  • korekcje wolumetryczne
  • korekcja kości policzkowych
  • poprawa owalu twarzy
  • uniesienie brwi
  • korekcja ubytków tkanki podskórnej

EFEKTY:

  • nawilżenie i ujędrnienie skóry
  • nadanie utraconej objętości
  • poprawa owalu twarzy
  • wypełnienie lub spłycenie istniejących zmarszczek czy fałdów
  • pobudzone naturalne procesy regeneracyjne skóry powodują, że nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem
  • rezultaty estetyczne są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania miejsc wkłucia, chyba że lekarz zaleci masaż danego obszaru. Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, obrzęk, drobne wybroczynki, drobne siniaki oraz delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu kilku dni (ewentualne siniaki do 10 dni). Przez około 3 dni należy unikać alkoholu, nadmiernych ćwiczeń fizycznych oraz narażenia na promienie słoneczne i ciepło (opalanie się, solarium, sauna, ciepło z kominka). Efekt jest widoczny od razu po zabiegu, ale efekt ostateczny zastosowania wypełniacza będzie widoczny po okresie około 2 tygodni, a przy gęstszych preparatach należy poczekać nawet do około 6 tygodni. Przez jakiś czas Pacjent może czuć jeszcze depozyty wypełniacza w skórze, które ostatecznie ulegają rozpuszczeniu

Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnym składnikiem naszego organizmu – składnikiem płynu tkankowego. Jego bardzo istotną cechą jest spektakularne przyłączanie do swojej cząsteczki ogromnej ilości wody – tysiące cząstek wody są „utrzymywane” w skórze przez pojedynczą cząsteczkę kwasu hialuronowego. Cząsteczki tegoż kwasu, dzięki temu, że przeplatają się i krzyżują wzajemnie tworzą macierz o dużej elastyczności i lepkości, co nadaje skórze spójność i elastyczność. Kwas hialuronowy wraz z kolagenem, elastyną i proteoglikanami jest odpowiedzialny za fizyczny wygląd twarzy.
Ilość HA w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, co prowadzi do gorszego jej uwodnienia, wiotkości, spadku jej jędrności, czego konsekwencją jest powstawania zmarszczek. HA ma olbrzymią cząsteczkę, która praktycznie nie jest w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową, podany doustnie ulega w przewodzie pokarmowym rozkładowi, dlatego jedyną możliwością (poza endogenną jego produkcją) są iniekcje z HA. Jest to najczęściej stosowana i najbezpieczniejsza metoda wypełniania zmarszczek.

Wskazania:

  • wypełnianie zmarszczek,
  • okolice oka,
  • dolina łez,
  • okolice górnej wargi,
  • lwia zmarszczka”,
  • kontur ust,
  • nadanie objętości ust,
  • wygładzenie zmarszczek wokół ust,
  • nawilżenie czerwieni wargowej,
  • korekta zewnętrznej powierzchni dłoni,
  • korekcje wolumetryczne,
  • korekcja kości policzkowych,
  • poprawa owalu twarzy,
  • uniesienie brwi,
  • korekcja ubytków tkanki podskórnej.

Efekty:

  • nawilżenie i ujędrnienie skóry,
  • nadanie utraconej objętości,
  • poprawa owalu twarzy,
  • wypełnienie lub spłycenie istniejących zmarszczek czy fałdów,
  • pobudzone naturalne procesy regeneracyjne skóry powodują, że nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem,
  • rezultaty estetyczne są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania miejsc wkłucia, chyba że lekarz zaleci masaż danego obszaru. Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, obrzęk, drobne wybroczynki, drobne siniaki oraz delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu kilku dni (ewentualne siniaki do 10 dni). Przez około 3 dni należy unikać alkoholu, nadmiernych ćwiczeń fizycznych oraz narażenia na promienie słoneczne i ciepło (opalanie się, solarium, sauna, ciepło z kominka). Efekt jest widoczny od razu po zabiegu, ale efekt ostateczny zastosowania wypełniacza będzie widoczny po okresie około 2 tygodni, a przy gęstszych preparatach należy poczekać nawet do około 6 tygodni. Przez jakiś czas Pacjent może czuć jeszcze depozyty wypełniacza w skórze, które ostatecznie ulegają rozpuszczeniu.

Nici PDO zostały wymyślone w Korei i bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również Europie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.

ZALETY ZABIEGU:

  • bezpieczeństwo
  • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
  • natychmiastowe wyniki
  • wysoka skuteczność
  • brak nacięć i blizn
  • nici są całkowicie wchłaniane
  • możliwość powtórzenia procedury
  • brak widoczności i wyczuwalności nici

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.

Efekt jest długotrwały (do 2 lat).

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroba nowotworowa
  • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • terapia przeciwzakrzepowa

WSKAZANIA:

TWARZ

  • poziome i pionowe zmarszczki czoła
  • lifting czoła
  • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
  • wiotka tkanka, opadające brwi
  • dolna powieka – worki pod oczami
  • policzki
  • wyraźny fałd nosowo-wargowy
  • rowek policzkowo-jarzmowy
  • fałd podbródkowy
  • fałd marionetkowy (linie marionetki)
  • V lifting
  • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
  • fałd skóry na policzku
  • pomarszczone policzki

CIAŁO

  • fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
  • ujędrnianie i kształtowanie piersi
  • zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach
  • niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji)
  • otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki

Medycyna estetyczna Bielsko-Biała, Medycyna estetyczna Oświęcim