Laser

LASER Q-SWITCH

Laser Q-switch do usuwania tatuaży, makijażu pernamentnego i znamion posiadający UNIJNY CERTYFIKAT URZĄDZENIA MEDYCZNEGO!

Unikalność zabiegu laserem Q-switched polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła laserowego w głąb skóry. Druga tajemnica lasera q-switched to długość fali laserowej. Poprzez zastosowanie 4 długości fali możemy skutecznie i selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam (zmiany pigmentowe), piegów i tatuaży w różnych kolorach. Ciekawą opcją terapeutyczną jest leczenie nawracających przebarwień – wyjątkowo częstego problemu estetycznego. Po zastosowaniu wielokrotnych naświetlań laserem q-switch uzyskujemy trwałą poprawę u 80% pacjentów!

Czy zabieg jest bolesny?

Przebarwienia. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa niewielkie pieczenie. Aby zapobiec przegrzaniu naskórka oraz zmniejszyć dolegliwości, w czasie zabiegu stosuje się różne formy chłodzenia skóry – zimny żel, strumień zimnego powietrza lub chłodzoną końcówkę zabiegową.

Tatuaże. W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg usunięcia tatuażu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

SCHEMAT TERAPII:

Nawracające przebarwienia wymagają zwykle 6-10 sesji zabiegowych odbywających się co 10- 14 dni. Schemat ten powinien być ściśle przestrzegany z powodu fizjologii komórek barwnikowych, które są bezpośrednim sprawcą nawrotów przebarwień.

Zmiany pigmentowe, piegi. Liczba zabiegów uzależniona jest od charakteru przebarwienia, a zwłaszcza od tego, na jakiej głębokości w skórze zalega barwnik. Najczęściej jednak są to zabiegi jednorazowe. Najłatwiejsze do usunięcia są plamy naskórkowe, w których barwnik znajduje się płytko – w naskórku. W przypadku bardzo głębokich przebarwień zalecane jest powtarzanie zabiegu co 3-4 tygodnie. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio potrzeba 3-5 zabiegów. Zabieg można poprzedzić mikrodermabrazją, co zwiększa skuteczność terapii.

Tatuaże. W celu całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu należy wykonać do 10 zabiegów, wykonywanych w odstępach od 4-6 tygodni. O tym ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decyduje:

 • rodzaj barwnika
 • głębokość wykonanego tatuażu
 • sposób wykonania tatuażu
 • miejsce, w którym został wykonany tatuaż
 • predyspozycji osobniczych pacjenta

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Świeżo opalona skóra (do 2 tygodni od ostatniego opalania)

Działania niepożądane mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, pęcherzyki i rzadkie przypadki nierówności skóry.

Wskazania:

 • Naskórkowe oraz skórne zmiany pigmentowe
 • Usuwanie piegów
 • Przebarwienia
 • Nawracające przebarwienia
 • Zaawansowane usuwanie tatuaży
 • Peeling laserowy

LASER DIODOWY

CZYM JEST FOTOEPILACJA?

Fotoepilacja to proces niszczenia cebulek włosowych za pomocą kontrolowanych pulsacyjnych wiązek światła. Światło użyte w tym procesie jest bardzo mocne. Włos absorbuje światło emitowane przez urządzenie, a intensywne ciepło niszczy go. Wytworzona w ten sposób energia cieplna nie powoduje bólu. Najlepsze efekty zabiegu fotoepilacji osiąga się, jeżeli całe światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez włos a nie sąsiadujące tkanki.

Kto może poddać się zabiegowi laserowego usuwania włosów?

Ponieważ działanie lasera skierowane jest na melaninę, im więcej tego pigmentu ma pacjent, tym lepsze będą rezultaty. Dlatego też osoby o siwych, rudych lub blond włosach nie są najlepszymi kandydatami do zabiegu. Ponadto, laser nie rozróżnia melaniny zawartej we włosach od melaniny w skórze, im więcej tego barwnika w skórze pacjenta, tym większe ryzyko, że laser zadziała nie tylko na melaninę we włosie, ale także na skórę. To sprawia, że osoby o ciemnej karnacji nie są dobrymi kandydatami do zabiegu. Najlepszymi kandydatami do zabiegu laserowego usuwania owłosienia są osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach.

JAKIE SĄ WSKAZANIA PRZED ZABIEGIEM?

Sam proces laserowego usuwania owłosienia jest bezpieczny, ale osoby poddające się zabiegowi powinny zastosować się do następujących wskazań przed zabiegiem:

Zabiegu laserowego nie powinno się wykonywać na opalonej skórze lub skórze z poparzeniami słonecznymi (nie wolno się opalać trzy tygodnie przed zabiegiem, jak i trzy tygodnie po zabiegu),  ogolenie włosów przed zabiegiem skraca czas jego trwania. Należy ogolić włosy tak, aby pozostawić zaledwie cień włosa lub małą szczecinkę.

Należy zaprzestać rozjaśniania i wyrywania włosków na 4 tygodnie przed zabiegiem.

JAKIE SĄ WSKAZANIA PO ZABIEGU?

Po zabiegu często pojawia się zaczerwienienie i zgrubienia. W takich wypadkach pomaga zimny okład. Poza tym, należy przestrzegać ogólnych środków zaradczych, takich jak:

 • minimalny makijaż i obficie aplikowany krem nawilżający
 • nie używać dezodorantów
 • krem z filtrem co najmniej SPF 25 lub wyższym przez kilka tygodni po zabiegu
 • jeżeli jest to konieczne, jedyną dopuszczalną metodą usuwania włosów w okresie bezpośrednio po zabiegu jest golenie

Należy pamiętać, że do trzech tygodni po zabiegu włosy będą samoczynnie wychodzić. Można wówczas użyć specjalnej myjki lub gąbki ścierającej, co przyspieszy cały proces.

CZY KONIECZNA JEST SERIA ZABIEGÓW?

Cała kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji, które zazwyczaj wykonuje się od 4-8 tyg . Aby osiągnąć ok. 80-procentową redukcję owłosienia u 80-90% dobrych kandydatów potrzebnych będzie ok. 5-7 sesji. Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Dlatego istnieje potrzeba wykonania wielu zabiegów. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, ze laser dotrze do wszystkich włosków. Pacjent może golić włoski odrastające pomiędzy kolejnymi sesjami.

Może wystąpić potrzeba powtórzenia co rok sesji utrwalających rezultaty.

Wielu pacjentów uważa, że po wstępnej kuracji składającej się z kilku zabiegów, sesje utrwalające rezultaty powtarzane raz lub dwa razy do roku są najlepszym sposobem na zahamowanie wzrostu włosów.

Zaledwie u mniejszości pacjentów, którzy są dobrymi kandydatami do zabiegu utrata owłosienia jest tylko tymczasowa i występuje całkowite odrośnięcie włosów. Zazwyczaj takie zjawisko występuje u osób o włosach w kolorze białym i blond lub mających problemy hormonalne.