PIELĘGNACJA DŁONI

DLON

Nie wszystkie jesteśmy obdarzone przez naturę smukłymi palcami oraz paznokciami o regularnym kształcie. Tego już nie zmienimy, ale nasze samopoczucie poprawi się, gdy zadbamy, by dłonie ładnie wyglądały. Dłonie to najbardziej spracowana i dość zaniedbana część ciała. Wyposażona przez naturę w niewielką ilość gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej, łatwo poddaje się agresywnemu działaniu czynników zewnętrznych, które osłabiają warstwę ochronną. Podczas mycia skóra traci tłuszcz i wilgoć. Niszczą ją chemikalia i detergenty, wchodzące w skład środków czystości. Pod ich wpływem dłonie stają się suche, spierzchnięte i zaczerwienione. Jesienią i zimą ręce są narażone na wiatr i chłód, a w pomieszczeniach na działanie suchego powietrza.

Na dłoniach najwcześniej widać oznaki starzenia. Dlatego wymagają one systematycznego nawilżania i natłuszczania oraz specjalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Gdy słyszymy o zmarszczkach i starzeniu się skóry, myślimy przede wszystkim o twarzy i szyi. Ale pierwsze oznaki starzenia pojawiają się na dłoniach. Stwierdzono nawet, że skóra na dłoniach starzeje się przeciętnie o 10 lat szybciej niż na pozostałych partiach ciała. Często zaniedbane, ręce wymagają stałej troski. Skóra rąk narażona jest na działanie słońca, mrozu, wody i detergentów, do tego dochodzą prace w domu i ogrodzie – wszystko to stwarza ogromny stres dla naszych dłoni. Poza tym badania wykazały, że widząc po raz pierwszy jakąś osobę, zwracamy uwagę przede wszystkim na oczy, a w drugiej kolejności właśnie na ręce. Dłonie, podobnie jak twarz, pokazują nie tylko nasz wiek, ale również często nasz zawód i naszą osobowość. Chcąc zaprezentować się z najlepszej strony musimy więc zadbać o wygląd ogólny rąk, stan skóry i stan paznokci. Jak dotąd, nie wynaleziono uniwersalnego środka na przedłużenie ich młodości. Ale przestrzegając kilku zasad możemy znacznie poprawić ich wygląd.

ZABIEG PARAFINOWY:

Wskazaniem do zabiegu jest szorstka, przesuszona skóra, utrata elastyczności, plamy pigmentacyjne, dłonie po odmrożeniach, podrażnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i detergentami. Zabieg parafinowy na dłonie jest zabiegiem odżywczym, który ma za zadanie przywrócić naszym dłoniom zdrowy wygląd.

Manicure relax -W skład zabiegu wchodzą:

  • peeling dłoni
  • masaż na bazie maski kremowej
  • kąpiel parafinowa

Dłonie owijamy folią i wkładamy w specjalne cieplutkie rękawice, które pozwalają utrzymać temperaturę parafiny. Jest ona wzbogacona w wosk pszczeli, dzięki czemu ma jeszcze intensywniejsze działanie na skórę dłoni. po zabiegu dłonie są wyraźnie gładsze, rozjaśnione, a skóra nawilżona, sprężysta i miękka.

Zabieg trwa ok. 0,5h

STYLIZACJA PAZNOKCI

Dłonie są ważnym elementem urody dlatego powinny być piękne i starannie wypielęgnowane. Delikatna skóra oraz kształtne i zdrowe paznokcie są ozdobą każdego z nas. W naszym salonie proponujemy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne: manicure, zabiegi parafinowe oraz zabieg przedłużania paznokci. Wykorzystując w naszym salonie nowoczesne żele możemy wzmacniać i wydłużyć płytkę paznokcia i nadać im niemal idealny kształt.