Oferta

FOTONA

 

Fotona

Najbardziej zaawansowany technologicznie laser FOTONA zagęszcza skórę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz jamy ustnej. Dzięki endoliftingowi osiągamy silne ujędrnienie i produkcję kolagenu na całej grubości tkanek oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd bez wypełniaczy. Odmładzanie nowej generacji to idealne rozwiązanie dla pacjentów, ceniących sobie nieinwazyjne zabiegi laserowe o najwyższej skuteczności.Pamiętaj, że najnowocześniejszy obecnie laser medyczny FOTONA 4D ma szeroki zakres działania, nieograniczający się do problemów estetycznych. Równolegle z endoliftingiem za pomocą urządzenia wykonujemy zabiegi niwelujące trądzik, blizny potrądzikowe, rumień, rozszerzone naczynka na twarzy i ciele. Najbardziej wszechstronny technologicznie system laserowy FOTONA 4D jest skuteczny w trwałej redukcji zbędnego owłosienia (depilacja laserowa), likwiduje przebarwienia, melasmę, piegi i ogranicza hiperpigementację. W ramach zabiegów anti-aging wykonujemy nim także resurfacing skóry oraz ablacyjne i nieablacyjne odmładzanie. Lasery Fotona® to najbardziej zaawansowany technologicznie system laserowy na świecie i najpotężniejsza kombinacja laserów neodymowo-yagowego z erbowo-yagowym. Zapewnia najszerszy zakres ablacyjnych i nieablacyjnych zabiegów, jakie może zaoferować pojedynczy system laserowy. Laser Fotona Spectro SP to najszybszy i najbezpieczniejszy laser na rynku.

 

 

 


 

 

FOTONA 4D – ETAPY ZABIEGU:

EndoLifting
Zabieg zaczyna Endolifting, czyli nieinwazyjna terapia laserem, wykonywana wewnątrz jamy ustnej (skanowane są wewnętrzne mięśnie w jamie ustnej, boczne mięśnie jarzmowe oraz górna i dolna część ust). Odpowiednio skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag powodują delikatne, kontrolowane podgrzanie tkanek, pobudzające kurczenie włókien kolagenowych. Prowadzona w tak unikatowy sposób procedura umożliwia odbudowę kolagenu na całej grubości tkanek. Endolifting zwiększa napięcie i elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Pacjenci cieszą się z wypełnienia bruzd już po pierwszym zabiegu, bez zastosowania wypełniaczy.

FRAC3
W drugim etapie koncentrujemy się na działaniu od zewnątrz, ale pracujemy nad jędrnością najgłębszych warstw skóry. Za pomocą rewolucyjnej metody frakcjonowania 3D odpowiednią długością fali lasera Er:Yag tworzymy głęboko w skórze punkty termiczne, które silnie stymulują organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. Program FRAC3 na platformie laserowej FOTONA jest pierwszą nieablacyjną techniką silnego napinania skóry i w porównaniu do metod ablacyjnych oraz do klasycznego frakcjonowania skóry daje dużo trwalsze efekty, ponieważ oddziałuje na najgłębszym poziomie, w żaden sposób nie uszkadzając powierzchni skóry.

Piano
Trzecia procedura wykorzystuje ultra-długi impuls lasera Nd:Yag do napięcia dużych powierzchni skóry. Lifting termiczny jest bardzo intensywny, a energia dociera aż do tkanki podskórnej ( na głębokość ok. 6mm). W tym trybie zabieg wywołuje głęboki termolifting, likwiduje blizny potrądzikowe, i pourazowe, poprawia jakość i kondycję skóry.

Superfacial
Czwarty etap Endoliftingu 4D to wykonanie peelingu laserowego, czyli tzw. zimnej ablacji za pomocą lasera Er:Yag. Zabieg ma na celu poprawić teksturę naskórka, wygładzić ją, zmniejszyć rozszerzone pory i znormalizować pracę gruczołów łojowych. Superfacial to dopełnienie wcześniejszych procedur, skoncentrowanych na głębszych warstwach skóry, dzięki któremu Endolifting 4D jest zabiegiem kompleksowo działającym na problemy skóry na wszystkich poziomach.

Wskazania do Endoliftingu 4D

 • Utrata elastyczności i jędrności skóry
 • Bruzdy i zmarszczki nosowo-wargowe, linie marionetki, zmarszczki wokół ust, bruzdy grawitacyjne, utrwalone zmarszczki mimiczne,
 • kurze łapki
 • Niedoskonałości, rozszerzone pory
 • Cienka skóra

 

 

USUWANIE BLIZN I ROZSTĘPÓW

Terapię zaczyna użycie lasera Nd:YAG i frakcjonowanie 3D (FRAC3), które nie złuszcza naskórka, czyli nie jest ablacyjne. Na tym etapie światło lasera dociera w głębokie warstwy skóry i tworzy w nich szereg mikrouszkodzeń. Rezultaty jego działania są dwojakie – samo uszkodzenie tkanek w skórze właściwej i naskórku powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, z drugiej strony energia cieplna przebudowuje włókna kolagenowe i pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Remodeling tkanek podporowych skóry sprawia, że staje się ona elastyczna i jędrna w miejscu występowania blizny. Jest to metoda szczególnie skuteczna przy bliznach zanikowych związanych ze zmniejszoną produkcją kolagenu oraz przy bliznach pooperacyjnych.

Kolejną część zabiegu stanowi minimalnie ablacyjny resurfacing skóry laserem Er-YAG o długości fali świetlnej 2940 nm. Ta metoda działa bardziej powierzchownie – złuszcza naskórek, ale także wpływa na przebudowę kolagenu. Zabieg jest bardziej komfortowy niż zabiegi nieablacyjne, ponieważ od razu usuwa gorące i martwe pozostałości leczonej tkanki, eliminując niepotrzebny ból i skracając rekonwalescencje. Czyste mikro-kanaliki po minimalnie ablacyjnym frakcjonowaniu posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego co mikro-kanaliki po zabiegu nieablacyjnym, ale nie wywołują dyskomfortu.

WSKAZANIA do usuwania blizn i rozstępów laserem FOTONA:

 • Blizny zanikowe, przerostowe
 • Blizny potrądzikowe i po ospie
 • Blizny po zabiegach chirurgicznych, np. po cesarskim cięciu
 • Bliny po ukąszeniach, poparzeniach itp.
 • Blizny po usuniętych tatuażach
 • Rozstępy na pośladkach, udach, plecach, łydkach, ramionach itp.

EFEKTY DZIAŁANIA
Pierwsze efekty resurfacingu widoczne są tydzień po zabiegu, kiedy minie faza złuszczania. Z dnia na dzień blizna będzie miała coraz bardziej wyrównany koloryt i lepszej fakturę. Przez 3-6 miesięcy po zabiegu trwać będzie proces regeneracji włókien kolagenowych i elastynowych, który wpłynie na jej elastyczność i jędrność.

Fotona

LAUREN INSTYTUT KOSMETOLOGII I LASEROTERAPII

Fotona 4D Bielsko-Biała

PO ZABIEGU:
Musisz liczyć się z tym, że po zabiegu miejsce blizny będzie zaczerwienione. Takie miejscowe zaczerwienienie mija z reguły po ok. 3 dniach. Blizna może delikatnie ściemnieć i łuszczyć, a objaw ten minie najpóźniej po tygodniu od zabiegu.
Jasne rozstępy w procesie przebudowy skóry będą ciemniejsze i bardziej widoczne. Celem zabiegu jest laserowe pobudzenie skóry do przebudowy.
W okresie zaczerwienienia skóry nie stosować makijażu w miejscu blizny, który mógłby spowodować zaburzenie w kontrolowanym procesie zapalnym, zmierzającym do przebudowy naskórka. Miejsce zabiegowe należy delikatnie myć bez pocierania oraz intensywnie nawilżać lub natłuszczać.
Można stosować kremy przeciwzapalne lub inne dermokosmetyki zalecone przez nasz personel, dedykowane po zabiegach laserowych
W miejscu blizny nie stosuj kremów z kwasem glikolowym, retinolem czy na bazie alkoholu.
Przez 14 dni po zabiegu nie korzystaj z gorących kąpieli i sauny, a przez okres rekonwalescencji (7 dni) nie pływaj w basenie.
Przez 4 tygodnie po zabiegu wystawiania skóry na słońce i chroń skórę filtrem UV 50 SPF.
Dla wzmocnienia procesu przebudowy skóry zalecamy suplementację doustną witaminą C oraz stosowanie na skórę serum ze stabilną formą witaminy C.

ZALECANA LICZBA ZABIEGÓW
Zalecamy wykonanie serii 3-6 zabiegów w odstępach 5 tygodni. Ostateczna liczba zabiegów dająca pożądany efekt zależy od jakości i wieku blizny czy rozstępów. Uczulamy pacjentów, że najlepsze efekty dają zabiegi wykonywane na blizny świeże. W przypadku cesarskiego cięcia zabiegi możliwe są nawet bezpośrednio po zdjęciu szwów. Przy rozstępach najszybciej zadziałamy na ich usunięcie, gdy pręgi na skórze są czerwone i bardzo widoczne.

PRZECIWSKAZANIA:

 • Ciąża
 • Nieustabilizowana cukrzyca
 • Rozrusznik serca
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Epilepsja
 • Opalenizna (4 tygodnie przed zabiegiem i 4 tygodnie po zabiegu należy unikać słońca)
 • Skłonność do przebarwień
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Stosowanie sterydów, leków i ziół fotouczulających, niektórych antybiotyków (m.in.) tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np. furaginy
 • Stosowanie kremów z re tinolem
 • Peelingi (niewskazane na ok. 7-10 dni przez zabiegiem)
 • Spożycie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem.

 

 


 

 

Przebarwienia pojawiają się na twarzy i ciele pod wpływem słońca, a im większa ekspozycja na promieniowanie UV, tym większa podatność na ich powstawanie. Ale są osoby, które mogą opalać się bezkarnie a dla innych nawet sporadyczny kontakt ze słońcem wywołuje wytwarzanie nadmiernej ilości barwnika w skórze – MELANINY. Wszystko przez czynniki etiologiczne, głównie hormonalne w okresie ciąży, dojrzewania, menopauzy, a także związane z chorobami narządów wewnętrznych.

Cudowne w laserowym usuwaniu przebarwień jest to, że laser usuwa istniejące przebarwienia bez względu na czynniki, które je wywołały. Jeśli zlokalizuje nadmierną ilość melaniny doprowadzi do jej fototermolizy i usunięcia, a Twoja skóra będzie jednolita w kolorze.

Jak działa laserowe usuwanie przebarwień?
Wiązka laserowa emitowana przez laser erbowo-yagowy FOTONA® pochłaniana jest przez chromofor skóry, po czym dochodzi tam do procesu fototermolizy. Melanina, czyli barwnik skumulowany w przebarwieniu, zostaje skoagulowany. Ponieważ dochodzi do zniszczenia zbędnych tkanek – komórek zawierających melaninę – organizm potrzebuje czasu na ich pozbycie. Zanim oczyści się z termolizowanych melanocytów przebarwienie może być ciemniejsze. Przez ok. 2 tygodnie przebarwienie będzie zanikać, po tym czasie możemy ocenić efektywność zabiegu.

Ważne przed zabiegiem!

Planując laserowe usuwanie przebarwień, przede wszystkim zapoznaj się z zaleceniami pozabiegowymi i przeciwwskazaniami, by dobrze zaplanować termin zabiegu. Weź pod uwagę, że przez ok. 1-2 tygodnie po zabiegu przebarwienia mogą być bardziej widoczne, zanim się złuszczą. Nie planuj opalania skóry w okresie ok. 3-4 tygodni po usuwaniu przebarwień.

Ważne po zabiegu!

Po zabiegu nie używaj agresywnych kosmetyków na bazie mydeł i alkoholu
Zrezygnuj z peelingów, kremów z kwasami owocowymi
Nie wolno Ci używać pochodnych witaminy A (retinolu)
Unikaj drażnienia obszaru zabiegowego
Stosuj kremy z najwyższą ochroną UV – SPF 50
Przez 3-4 tygodnie po zabiegu nie opalaj skóry

Rekomendowana liczba zabiegów:
Efekty zabiegu oceniamy po ok. 2 tygodniach. Rekomendujemy serię 3-5 zabiegów powtarzanych co miesiąc.

Zobacz jakie efekty zdziałała Fotona 4D u naszych pacjentek z Bielska-Białej, Oświęcimia i Kęt

 

 


 

 

Fotona
Peeling węglowy Fotona 4D Bielsko-Biała

LASEROWY PEELING WĘGLOWY

Zabieg polega na laserowym naświetleniu skóry pokrytej specjalistyczną maską z aktywnym węglem. Węgiel aktywny skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Wykazuje także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Wykorzystanie promienia laserowego podczas peelingu węglowego wzmacnia właściwości oczyszczające węgla. Cząsteczki węgla z maski głęboko wnikają w najdrobniejsze nierówności, ujścia gruczołów łojowych, zagłębienia i pory skóry, a następnie absorbują energię światła laserowego, powodując mikroeksplozje. W następstwie tego zjawiska złuszczona zostaje zewnętrzna warstwa naskórka wraz z jego niedoskonałościami, skóra już po pierwszym zabiegu staje się oczyszczona, pory są wyraźnie zmniejszone, koloryt skóry ujednolica się. Wydzielanie sebum zostaje ustabilizowane. Warte podkreślenia jest zmniejszenie po zabiegu stanów zapalnych powstałych w przebiegu trądziku.

WSKAZANIA:

 • ziemista, szara cera
 • skóra tłusta
 • rozszerzone pory
 • duża obecność zaskórników otwartych i zamkniętych
 • nadmierne wydzielanie sebum
 • drobne zmarszczki
 • trądzik, krostki, grudki
 • utrata jędrności skóry
 • przebarwienia (w tym pozapalne przy leczeniu trądziku)

PRZECIWSKAZANIA:

 • nadwrażliwość na światło
 • zażywanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa, duże ilości rumianku), należy odstawić tydzień przed zabiegiem
 • zażywanie retinoidów, należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem
 • zażywanie antybiotyków i leków antydepresyjnych, należy odstawić tydzień przed zabiegiem
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu poddanym zabiegowi
 • aktywne infekcje wirusowe (opryszczka), bakteryjne, grzybicze w obrębie obszaru zabiegowego
 • ciąża i laktacja
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • aktywna choroba nowotworowa, radioterapia,
 • chemioterapia
 • epilepsja

 


 

 

TERMOLIFTING

Zabieg laserowy przeznaczony dla osób, które borykają się z brakiem jędrności i elastyczności skóry. Ma zbawienny wpływ na jej zdrowy wygląd. To znakomita alternatywa dla wypełniaczy i innych inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Efekty po zabiegu:

 • redukcja drugiego podbródka,
 • bardziej jędrna skóra twarzy,
 • zniwelowanie chomiczków, poprawa wyglądu twarzy w okolicach linii żuchwy.
 • Tryb Piano charakteryzuje się superdługim, sekundowym impulsem, dzięki któremu dochodzi do głębokiego równomiernego rozgrzania struktur skóry właściwej do temperatury 42°C. Wywołany efekt termiczny skutkuje natychmiastowym obkurczeniem włókien kolagenowych, a jednocześnie jest sygnałem dla komórek skóry właściwej do rozpoczęcia procesu produkcji nowego, zdrowego kolagenu i elastyny.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Zobacz nasz cennik!

PRZECIWWSKAZANIA

 • Opalenizna (1 miesiąc przed i po zabiegu),
 • Leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny),
 • Zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny – przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • Suplementacja żelaza, wit. A
 • Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj),
 • Czynna infekcja skóry (np. opryszczka, liszajec),
 • Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem),
 • Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra,
 • Bielactwo,
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,
 • Stosowanie sterydów (krem lub tabletki),
 • Spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia -przyjmowania Accutanu,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • Padaczka,
 • Choroba nowotworowa,
 • Rozrusznik serca,
 • Choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np.: zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca,
 • Zakażenia wirusowe: HIV, WZW,
 • Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
 • Ciąża,
 • Karmienie piersią,
 • Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),
 • Nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu

 

Fotona
Zamykanie naczynek laserem FOTONA – efekt przed i po – INSTYTUT LAUREN

 

 

PEELING LASEROWY FOTONA 

Jak działa peeling laserowy Er-YAG FOTONA®?

W trakcie jednego impulsu laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset mikro-uszkodzeń, które dzięki technice frakcjonowania są otoczone zdrową skórą, niepoddaną wiązce lasera. Metoda sprawia, że skóra regeneruje się bardzo szybko, dochodzi do przebudowy skóry, która podczas procesów naprawczych wytwarza nowy kolagen i elastynę. Tkanka zagęszcza się, co sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna.

Wskazania do peelingu laserowego:

 • Pierwsze oznaki starzenia twarzy, szyi i dekoltu
 • Szorstkość i nierówność naskórka, powodująca matowy koloryt cery
 • Rozszerzone pory (ujścia gruczołów łojowych) i łojotok
 • Zmarszczki i uszkodzenia posłoneczne
 • Przebarwienia związane z wiekiem
 • Przebarwienia pozapalne po trądziku młodzieńczym i osób dorosłych
 • Blizny potrądzikowe
 • Niejednolity koloryt skóry
 • Pierwsze objawy utraty jędrności i elastyczności skóry
 • Zła jakość skóry pleców (łojotok, wypryski, rozszerzone pory, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne)
 • Objawy starzenia skóry dłoni (zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności)

 


 

 

Fotona

leczenie laserem

Laserowe zamykanie naczynek – Fotona 4D

LASEROWE USUWANIE RUMIENIA I ZAMYKANIE NACZYNEK

Laser neodymowo–yagowy FOTONA o długości fali 1064 nm, emituje najgłębiej penetrujący promień na rynku, dzięki czemu jest w stanie niszczyć naczynia krwionośne o dużej średnicy, także te głęboko schowane pod skórą. Jego monochromatyczne, jednokierunkowe i selektywne działanie zapewnia najwyższą skuteczność i minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Urządzenie należy do najwyższych osiągnieć marki FOTONA, światowego lidera w projektowaniu i produkcji systemów laserowych. Jak działa laserowe leczenie rumienia i zamykanie pajączów? Laser neodymowo-yagowy wykorzystuje zjawisko fototermolizy do zmniejszenia i likwidowania problemów skór naczynkowych. Intensywne światło lasera jest pochłaniane przez barwnik (hemoglobinę, znajdujący się w czerwonych krwinkach krwi i zamieniane w energię cieplną. Pod wpływem zjawiska termicznego naczynie krwionośne odparowuje i zasklepia się – koaguluje. Wskazania do zabiegów usuwania rumienia i zamykania naczynek Zmiany naczyniowe na nogach tzw.”pajączki” Teleangiektazje na twarzy Rumień na twarzy Drobne żylaki i poszerzenia żylne kończyn dolnych Naczyniaki Efekty działania Redukcja rumienia Wygładzenie i odświeżenie cery po zabiegu na rumień Napięcie i wzrost elastyczności skóry po zabiegu na rumień Zniszczenie i zamknięcie teleangiektazji i weneangiektazji, czyli tzw. pajączków