PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP

PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP

Manicure

Manicure japoński

Troska o paznokcie do niedawna była charakterystyczna przede wszystkim dla kobiet. Panowie, nawet jeśli również o nie dbali, musieli robić to niejako w ukryciu, ich starania o to, aby wygląd paznokci u rąk nie budził przerażenia, często nie tylko nie były doceniane, ale nawet stawały się przedmiotem kpin. Panowie woleli więc zachować w tajemnicy to, że wygląd paznokci nie jest dla nich sprawą drugorzędną. Na początku dwudziestego pierwszego wieku coraz skuteczniej walczymy jednak z podobnymi stereotypami, a to, co wywoływało nasze zdumienie i niezrozumienie, teraz może nas wyłącznie cieszyć. Nie powinniśmy dziwić się zatem, że manicure japoński polecany jest nie tylko paniom, ale również panom, a do tego zarówno kobiety, jak i mężczyźni poddają się mu z prawdziwą satysfakcją. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się przede wszystkim w prozdrowotnych zaletach wspomnianego zabiegu.

Manicure nie tylko nadaje płytce paznokcia zdrowy połysk, ale również wzmacnia ją. Zabieg zalecany jest zatem przede wszystkim tym osobom, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z problemem słabych, łamliwych i rozdwojonych paznokci, niedogodność ta dotykała zaś w takiej samej mierze kobiety, jak i mężczyzn. Niestety, musimy pamiętać o tym, że istnieją również przeciwwskazania sprawiające, że wykonanie zabiegu nie tylko nie jest uważane za specjalistę za najlepsze rozwiązanie, ale nawet jest postrzegane jako rozwiązanie, które może przyczynić się do powstania poważnych problemów. Warto pamiętać zatem przede wszystkim o tym, aby nie decydować się na zabieg zaraz po zdjęciu tipsów lub paznokci akrylowych, które do tej pory zdobiły nasze dłonie.

Płytka paznokcia jest po takim zabiegu bardzo cienka, wskazane jest więc odczekanie przynajmniej kilku tygodni, aby mogło dojść do jej właściwej regeneracji. Problemem mogą okazać się również wyjątkowo zniszczone paznokcie oraz nadmiernie spiłowana ich płytka. Na szczęście, nawet takie niedogodności nie wykluczają możliwości poddania się zabiegowi w niedalekiej przyszłości. Osoba, która liczy na pozytywny wpływ manicure japońskiego na wygląd swoich dłoni musi więc przede wszystkim zastosować się do zaleceń specjalisty i wstępnie zregenerować płytkę paznokcia.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest jednym z najnowszych trendów w stylizacji paznokci skierowanym głównie do kobiet ceniących sobie naturalność oraz długotrwały efekt. Wśród jego zalet wymienia się przede wszystkim gładką i lśniącą stylizację bez smug oraz nieestetycznych zadrapań, wgnieceń, odpryśnięć i zmatowienia, a jego efekty utrzymują od 2 do 3 tygodni.

Zalety emalii hybrydowej na tym się jednak nie kończą. Jak reklamują producenci – produkt jest hipoalergiczny, a zabieg nakładania i ściągania o wiele mniej inwazyjny i szkodliwy dla wrażliwej płytki paznokciowej niż w przypadku paznokci akrylowych lub żelowych, która łączy w sobie właściwości tradycyjnego lakieru i żelu. Jej formułę cechuje duża elastyczność i to właśnie dzięki niej manicure ma piękny połysk i nie łuszczy się nawet podczas wykonywania najbardziej uciążliwych dla pomalowanych paznokci czynności. Brzmi zachęcająco, prawda?

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Wykonywanie manicure hybrydowego nie różni się aż tak bardzo od znanych wam innych form.

Pierwszym krokiem jest oczywiście przygotowanie paznokci obejmujące usuwanie skórek, piłowanie i polerowanie paznokci.

Krok drugi to nałożenie bazy, właściwego koloru oraz utwardzacza. Każdy z nich jest utwardzany przez kilka minut pod lampą UV. Zabieg jest krótszy niż w przypadku czasochłonnych tipsów i trwa około 40-50 minut, co jest kolejną zaletą zwłaszcza dla zapracowanych kobiet. Aby usunąć stylizację trzeba jednak ponownie udać się do salonu kosmetycznego, do jego usunięcia potrzeba bowiem specjalnego płynu na bazie acetonu. Nasączone płatki przykłada się do paznokci i po około 10-15 minutach usuwa.

Zaraz po usunięciu można wykonać jakąkolwiek inną stylizację – manicure hybrydowy jest na tyle delikatny, że nie powoduje zniszczenia płytki i jej regeneracja nie jest konieczna.

PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP
PIELĘGNACJA DŁONI I STÓP

Paznokcie żelowe i akrylowe

Stylizacja paznokci żelem jest szybka technika przedłużania i utwardzania. Dużą zaletą preparatów światłoutwardzalnych jest ich trwałość i naturalny wygląd, co daje klientce komfort i oszczędność czasu. Profesjonalnie wykonane paznokcie żelowe utrzymują swój efektowy wygląd nawet do 4-5 tygodni. W naszym gabinecie dostępna jest bogata paleta kolorystyczna żeli UV, dzięki czemu możemy popuścić wodze fantazji i wystylizować paznokcie jakie chcemy. Powszechnie wiadomo, iż zdobienie żelem UV jest znacznie trwalsze, niż zdobienie lakierem dlatego polecamy tą metodę.

STYLIZACJA PAZNOKCI METODĄ AKRYLOWĄ

Najbardziej popularną metoda przedłużania paznokci jest akryl. Ta metoda jest dla kobiet, które prowadzą intensywny tryb życia i chcą mieć piękne oraz zadbane paznokcie. Hitem w salonach kosmetycznych jest akryl kolorowy dzięki któremu można tworzyć niepowtarzalne i piękne kompozycje na paznokciach. W akryl można zatapiać również wiele rozmaitych ozdób takich jak brokat, cyrkonie, koraliki, suszone kwiatki…

Paznokcie akrylowe wyglądają efektownie 3-6 tygodni w zależności od naturalnej płytki. Dopełniane trzymają się o wiele dłużej. Akryl można również kłaść na paznokcie u stóp. Z jednej strony jest to trwałą metoda paznokci, a z drugiej akrylem koryguje się płytkę, tak aby każdy paznokieć był idealnie kształtny. Tym sposobem można powtórzyć wzór z akrylowych paznokci u rąk. Akryl na stopach trzyma się do 8 tygodni, więc całe wakacje nie musisz malować paznokci a i tak będą wyglądać pięknie.

Manicure Tytanowy